Agenda parochiekernen

ma di wo do vr za zo
2
5
6
9
12
13
16
19
20
23
26
27
28
30
31

Nieuws Pastorale Eenheid

06 oktober 2020
Tekening pannekoeken Sri Lanka
Nieuws Frans Peeters

Kontich-Kazerne Pannenkoeken voor Sri Lanka

Linda Stabel is de vorige directeur van de Sint-Montfortschool. Jaren geleden werd zij medewerker van Adoptie Sri Lanka. Sri Lanka is een prachtig land, maar de gewone mensen zijn straatarm. Voor zieken, gehandicapten, weeskinderen zijn er geen voorzieningen.…

Bedanking bisdom

17 mei 2020 656
Wapen mgr Bonny W3 0
Dank je wel van bisschop en vicarissen. Gebruik deze link om het filmpje te openen met de…

Als God renoveert

ALS GOD RENOVEERT 

"De parochie van onderhoud naar bloei"

Het boek Als God renoveert  (James Mallon) is momenteel erg actueel. Zonder een handleiding te willen zijn biedt het boek ons toch een aantal boeiende inzichten. Het kan een inspiratiebron zijn om onze geloofsgemeenschappen een nieuwe en jonge impuls te geven.

Om die redenen heeft het team van onze pastorale eenheid Immanuel beslist om met dit boek (en het bijhorende werkboek) aan de slag te gaan. Wij hopen hiermee opnieuw een echte en hechte aansluiting te vinden met onze medegelovigen en met onze jongeren.

Het boek confronteert ons op niet mis te verstane wijze met het feit dat het niet goed gaat met onze parochies en bij uitbreiding met onze kerk. Het gezondheidsbulletin van onze parochies vraagt snelle actie en anticipatie op nog grotere problemen. Problemen als daar zijn: afname van het aantal priesters, reductie van het aantal kerkgangers, slinkend aantal vrijwilligers die bereid zijn om een langdurig engagement op te nemen, de globale leeftijdspiramide van onze gelovigen, het afhaken van onze jongeren….. Om al deze redenen en nog veel meer moeten we af van wat hij noemt 'de onderhoudskerk' wat neer komt op 'houden wat er nu is, proberen te blijven doen wat we nu doen en dit zolang mogelijk'. Mogelijk gevolg hiervan kan zijn dat we een 'palliatieve' eenheid worden. Hiertegenover stelt hij een aanpak die tot bloei kan leiden. Met basisconcepten als geloofsverdieping, dienstbaarheid, gebed, duidelijkheid in 'waar we voor staan' …. en vooral terug aanknopen met onze oorspronkelijke missie 'tot leerling van Jesus maken'

Als teaser hierna enkele citaten en ideeën uit het boek:

"voor onze missie grijpen we terug naar het Matheus evangelie 28:19-20 nl. de 'grote opdracht': ga en maak alle volkeren tot leerling, doop hen. Hierin vier werkwoorden: ga, maak, doop en leer . De kern is "maak tot leerling" '

"De kerk is momenteel een huis van pijn met als voornaamste oorzaken:

- besef van identiteitsverlies

- leegloop kerk, anti- en onverschillige jongeren die God de rug toe keren

- de pijnlijke vraag "wat hebben we verkeerd gedaan "

- een aantal schandalen"

"dromen van vernieuwing botst op de muur van parochies die enkel met onderhoud en

instandhouding bezig blijven."

"energie blijf versnipperd omwille van 'onderhoud' en 'instandhouding' ; dit is dodelijk voor

vernieuwing!"

"Wij hebben nood aan een cultuurverandering… hierbij stelt hij dat er een tiental waarden zijn die deze cultuur kunnen bewerkstelligen 1 voorrang geven aan het weekeinde, 2 gastvrijheid, 3 sterke liturgie, 4 opbouwende muziek, 5 sterke preken, 6 heldere verwachtingen, 7 dienstwerk waar je goed in bent, 8 vorming van kleine gemeenschappen, 9 de heilige geest ervaren , 10 een uitnodigende kerk worden "

"De voordeur; de sacramenten als onze grootste pastorale kans. We zijn er niet in geslaagd diegenen die sacramenten willen ontvangen (vnl. initiatiesacramenten) tot   leerlingen te maken "

"de eerste crisis van de kerk is de identiteitscrisis de tweede de leiderschapscrisis

om de verloren identiteit van onze kerk te doen herleven en de ketenen van een naar

binnen gekeerde kerk, onderhoudskerk, af te werpen, hebben we leiders nodig"

Priester Mallon is er diep van overtuigd dat we tot parochiegemeenschappen kunnen komen waarin mensen van alle leeftijden en achtergronden zich thuis voelen

 

(Emiel Baeckelmans, medecoördinator, pastorale eenheid Immanuel)

Free Joomla! template by Age Themes