Agenda Sint-Martinus

JVR-20190113-121952-00036.jpg

Bij een nieuw jaar horen traditioneel nieuwjaarswensen. Om iedereen de kans te geven die te kunnen uitwisselen, organiseert de Sint-Martinusparochie jaarlijks een nieuwjaarsreceptie op de zondag na driekoningen. Dit jaar was de Magdalenazaal op 13 januari het toneel van menige handdruk en welgemeende zoen.

Al vanaf 10 u. waren enkele vrijwilligers op post om de zaal klaar te zetten en te versieren, en de hapjes en drankjes voor te bereiden. Tegen 11.30 u. kregen zij het gezelschap van een delegatie van de Jins van Kontich. Deze 17-jarige scouts en gidsen verdienen een centje bij voor hun buitenlands kamp door o.a. serveer- en afwaswerk op deze receptie. Zo kunnen de parochievrijwilligers op tijd en stond ook eens een woordje wisselen… Danku, Jins!

Rond 12 u. sijpelden de eerste kerkgangers van de 11-urenmis dan de zaal binnen. Al snel gevolgd door vele andere vrijwilligers, leden en bestuurders van parochiale verenigingen, medewerkers, kennissen en sympathisanten van onze parochiekern. Daarnaast verwelkomden we ook delegaties van onze pastorale eenheid Immanuel, en van de andere parochiekernen van de voormalige federatie Kontich.

Een bont gezelschap, dat echter stilaan één ding gemeen heeft: we worden allemaal een jaartje ouder. Daar wees pastoor Jos Kempenaers op in zijn ‘Nieuwjaarsbrief’, die dit jaar vooral één grote dankuwel was voor alle vrijwilligers, sponsors en al wie op welke manier ook bijdraagt aan het draaiende houden van onze parochiekern en haar verenigingsleven.

Daarna verlootte een onschuldige hand de net als vorig jaar niet afgehaalde hoofdprijs van de parochiefeestentombola. Het lot (of was het de hand van God?) gaf eens te meer een teken dat toeval niet bestaat: viel vorig jaar nog Robert Vergauwen als jarenlang organisator van de parochiefeesten in de prijzen, dan was het nu de beurt aan … André Moennaert om op weekend te gaan. Wat een mooi dankjewel voor André, die eind juni afscheid neemt als organist/begeleider van ons Sint-Martinuskoor. Met 75 lentes is de tijd gekomen om het wat rustiger aan te gaan doen en meer tijd met de familie te kunnen spenderen. We wensen het hem van harte!

En terwijl de Jins nog eens met de hapjes rondgingen, werden de glazen nogmaals geheven op een gezond en zegenrijk nieuw jaar 2019!

RL

kontich sint martinus LR

Nieuws Sint-Martinus

Lichtmisviering

04-02-2019 - Nieuws Sint-Martinus - Jan Van Riet

Zondag 3 februari werd het feest van Maria-Lichtmis gevierd. De jonge gezinnen die een kindje hadden laten dopen in het voorbije jaar werden speciaal uitgenodigd in de eucharistieviering van 11.00...

lees verder

Nieuwjaarsreceptie

16-01-2019 - Nieuws Sint-Martinus - Jan Van Riet

Bij een nieuw jaar horen traditioneel nieuwjaarswensen. Om iedereen de kans te geven die te kunnen uitwisselen, organiseert de Sint-Martinusparochie jaarlijks een nieuwjaarsreceptie op de zondag na driekoningen. Dit jaar...

lees verder

Ingroeiviering met Driekoningen!

13-01-2019 - Nieuws Sint-Martinus - Jan Van Riet

Alle goede dingen bestaan in drieën: verleden, heden en toekomst; geloof, hoop en liefde; Vader, Zoon en Heilige Geest, ... En zo waren we op 6 januari toe aan de...

lees verder

Viering op kerstdag

01-01-2019 - Nieuws Sint-Martinus - Jan Van Riet

  Dit jaar was er geen Kerstnachtviering maar er was wel een hele mooie stemmige viering op Kerstdag zelf. De kerk liep langzaam vol met veel mensen waaronder heel wat jonge...

lees verder

Kerkbezoek met Flor

15-12-2018 - Nieuws Sint-Martinus - Jan Van Riet

Zaterdag 8 december heeft Flor Croux de vormelingen samen met enkele ouders een uitvoerige rondleiding gegeven in onze Sint-Martinuskerk. Ze hebben zowel alle mooie zichtbare als de vele verborgen plekjes...

lees verder

Free Joomla! template by Age Themes